تهران، اندیشه فاز یک، خیابان هشتم غربی پاساژ ماهان، پلاک 134، دندانسازی ماندگار

دندانسازی و تعمیرات خرابی دندان های مصنوعی در اندیشه

مطب دندانسازی ماندگار در اندیشه و شهریار آماده ارائه خدمات در زمینه دندانسازی , ساخت پروتز مصنوعی , ساخت پروتزهای دندانی متحرک یا لثه نرم و ساخت دندان مصنوعی کروم کبالت می باشد.

در این مقاله سایت دندانسازی ماندگار را به شما معرفی می کنیم و همچنین می توانید برای تعمیرات خرابی و آسیب دیدگی دندان های مصنوعی تان به دندان سازی ماندگار مراجعه کنید.

دندان برساخته یا دندان مصنوعی ، یک اندام مصنوعی است.

دندان مصنوعی جایگزین متحرکی برای دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود که از پلاستیک یا فلز و به صورت سفارشی تهیه می‌شود تا به خوبی روی لثه‌ها قرار بگیرد.

از دندان مصنوعی کامل در صورت از دست دادن تمام دندان‌ها و از دندان مصنوعی تکه‌ای در صورت باقی بودن چند دندان استفاده می‌شود.

می‌توانید با استفاده از انواع دندان مصنوعی از عملکرد طبیعی دندان‌ها برخوردار شوید و افتادگی گونه و لب‌ها را از بین ببرید.

دندان مصنوعی چیست ؟ 

دندانهای مصنوعی ، دندان ها و لثه هایی هستند که به توجه به فرم دهان شما شکل می گیرند و توسط دندانپزشکان ایجاد می شوند تا جایگزین دندان های طبیعی از دست رفته شوند.

دندانهای مصنوعی می توانند کامل یا جزئی باشند ، به این معنی که می توانند تمام دندانهای روی خط لثه بالا یا پایین را جایگزین کنند ، یا دارای فقط تعدادی از دندانهای فاقد دندان هستند.

صرف نظر از اینکه شما به چه نوع پروتزهای دندانی نیاز داشته باشید ، آنها متناسب با دهان شما ساخته می شوند و از نظر بصری با دندان های موجود شما مطابقت دارند.

شما می توانید قبل از مراجعه حضوری , برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با دندانسازی ماندگار 09120288817 تماس حاصل فرمایید . 

دندانسازی در اندیشه و شهریار

انواع دندان مصنوعی در دندانسازی ماندگار : 

1- دندان مصنوعی کامل : 

دندان های مصنوعی کامل برای بیمارانی استفاده می شود که تمام دندان های طبیعی خود در فک بالا یا پایین یا هر دو فک بالا و پایین را از دست داده باشند.

دندان مصنوعی کامل به دو صورت “معمولی” یا “فوری” تهیه می‌شود.

دندان مصنوعی معمولی پس از کشیدن دندان‌ها و التیام یافتن لثه‌ها، تقریباً ۸ تا ۱۲ هفته بعد از کشیدن دندان‌ها در دهان قرار داده می‌شود.

دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه می‌شود و به محض کشیدن دندان‌ها در دهان قرار می‌گیرد تا بیمار در زمان انتظار برای التیام یافتن لثه‌ها بدون دندان نباشد.

البته چون استخوان‌ها و لثه‌ها به مرور زمان، به ویژه در زمان التیام یافتن منقبض می‌شود، نقطه ضعف دندان مصنوعی فوری این است که در این مدت به دستکاری و تنظیم بیشتری نیاز دارد.

بنابراین دندان مصنوعی فوری معمولاً راه‌ حلی موقتی است که تا زمان تهیه دندان مصنوعی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دندان مصنوعی متحرک کامل می تواند اعتماد به نفس در ظاهر فرد را بازیابی کرده و به صحبت کردن و غذا خوردن عادی بیمار کمک نمایند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه

2- دندان مصنوعی جزئی یا تکه ای (پروتز پارسیل دندان) : 

پروتز جزئی‎ که ممکن است دائمی یا قابل جابجایی باشد، زمانی استفاده می شود که تنها چند دندان از دست رفته باشند.

این نوع پروتز ظاهر بیمار را بهبود می بخشد و از تغییر موضع سایر دندان ها به سمت محل خالی پیشگیری می کند.

دندان مصنوعی دائمی با چارچوب فلزی به دندان های طبیعی متصل می شود اما برخی مدل ها نیز از دهان خارج می شوند تا به خوبی تمیز شوند.

3- دندان مصنوعی ثابت : 

دندانسازی ماندگار در شهریار با ارائه بهترین حدمات در زمینه دندان مصنوعی ثابت آماده ارائه خدمات به همه مشتریان عزیز می باشد.

ایمپلنت های های دندان ، دندان مصنوعی ثابت هستند و در عمل می توانند جایگزین دندان های طبیعی شده و زیبایی دندان ها را بازیابی کنند.

از ایمپلنت دندان می‌توان به عنوان پایه بریج ثابت استفاده کرد تا دیگر نیازی به دندان مصنوعی متحرک نباشد.

البته هزینه کاشت دندان بالاتر است، اما ترکیب ایمپلنت و بریج در کنار یکدیگر بیشتر حس دندان طبیعی را در بیمار ایجاد می‌کند.

به هر حال باید توجه کرد که ایمپلنت های دندان به استخوان فک متصل می شوند.

به این ترتیب لازم است شش ماه قبل از ایمپلنت دندان، یک قلاب فلزی بطور دائم در داخل استخوان فک کاشته شود.

پس از اینکه استخوان فک اطراف این قلاب رشد کرد (دوره ای که در اصطلاح به آن دوره الصاق استخوانی گفته می شود)، ترمیم ایمپلنت را می توان به این قلاب متصل نمود.

ایمپلنت کم کم جای خود را به عنوان جایگزین دندان مصنوعی باز می‌کند، اما کاشت دندان برای تمام بیماران مناسب نیست.

4- دندان مصنوعی درون کاشت دندانی ( ایمپلنت) : 

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول‌های بدن کاملا سازگار می‌باشد.

ایمپلنت به عنوان جایگزین ثابت و دائمی برای دندان از دست رفته است که توسط دندانپزشک برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

دندانپزشک، ایمپلنت دندان را داخل استخوان فک قرار داده و قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده را بر روی آن قرار می‌دهد.

افرادی که یک یا چند دندان و یا حتی کل دندان‌های خود را از دست داده‌اند با استفاده از ایمپلنت و کاشت دندان می‌توانند زیبایی طرح لبخند و توانایی جویدن طبیعی خود را بازیابند.

در ایمپلنت بدون جراحی یا پانچ به جای اینکه لثه شکافته شود و در معرض دید کامل قرار بگیرد، جراحان ماهر محل قرار دادن ایمپلنت را به راحتی حس می‌کنند و حتی تراکم استخوان را هم کاملاٌ در این اسکن ها می‌توانند مشاهده نمایند.

بیشتر بخوانید: نرده استیل

دندانسازی در شهریار و اندیشه : 

نداسازی ماندگار با بیش از 5 سال سابقه در مجموعه‌ ای منسجم، دانش محور و سلامت مدار، مجهز به پیشرفته‌ ترین تکنولوژی ‌های روز دنیا با الگویی نوین در ارائه خدمات ساخت پروتز مصنوعی، ساخت نیم فک، ساخت لثه نرم و کروم کبالت مفتخر است با بیش از 50 دندانپزشکی معتبر در تهران، اندیشه و شهریار قرارداد بسته است و آماده همکاری با شماست.

نکاتی برای مراقبت از دندان های مصنوعی در دندانسازی ماندگار : 

  • هر شب قبل از رفتن به رختخواب دندان مصنوعی خود را بردارید.
  • هنگامی که می خواهید برای اولین بار با دندان مصنوعی جدید غذا بخورید با غذاهای نرم شروع کنید
  • در صورتی که دندان مصنوعی شما بشکند یا آسیب ببیند، بالفاصله آن را دربیاورید.
  • با گذاشتن دندان مصنوعی جدید احساس می کنید که یک جسم خارجی در دهان شماست، حتی اگر قبال دندان مصنوعی داشته باشید. این امری کامال طبیعی است چون مدتی زمان الزم است تا به آن عادت کنید.
  • دندانسازی ماندگار به شما شیوه گذاشتن و برداشتن دندان مصنوعی را آموزش می دهد.
  • بلند بلند صحبت كردن اعتماد به نفس شما را در صحبت‌كردن و اداي كلمات در جمع تقويت مي‌كند.
  • براي عادت‌كردن به دندان‌هاي مصنوعي احتياج به زمان داريد.

شما می توانید قبل از مراجعه حضوری , برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با دندانسازی ماندگار 09120288817 تماس حاصل فرمایید .

 

ساخت پروتزهای دندانی متحرک یا لثه نرم در اندیشه و شهریار : 

پروتز دندان در اصطلاح به معنی دندان مصنوعی یا تعویض دندان است که انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده برای ترمیم یک دندان گرفته تا پروتزهای کامل دندان که دندان مصنوعی نامیده می شوند، جزو پروتز های دندان هستند ، دندان پزشکان به دلایل زیبایی یا پزشکی پروتز دندان متحرک و ثابت را تجویز می کنند.

گاهی برای جایگزینی دندانهای از دست رفته نمی توان از پروتزهای دندانی ثابت استفاده کرد که در این صورت این افراد از پروتز دندان متحرک استفاده می کنند ،پروتز دندان متحرک به راحتی در داخل دهان گذاشته و برداشته می شود .

انواع پروتزهای دندان متحرک (لثه نرم) در دندانسازی ماندگار  : 

پروتز دندانی پارسیل (partial prosthesis) :

پروتزهای کرم کبالت نوع دیگر پروتز دندان پارسیل است که به عنوان « دندان تکه ای » موسوم است .

انواع گوناگون پروتز دندان پارسیل عبارتند از:

پروتزهای پارسیل تمام آکریل (فلیپر) :

این نوع پروتز دندان متحرک یا لثه نرم که توسط دندانسازی ماندگار ساخته می شود بنابر تشخیص پزشک برای درمان های موقتی استفاده می شود .

پروتزهای کرم کبالت :

به عنوان درمان بی دندانی ها با انتهای آزاد (کسانی که در عقب دهان دندانی جهت پایه برای پروتز ثابت ندارند ) یا کسانی که نمیخواهند از پروتز دندان ثابت استفاده کنند مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتزهای دندان دارای ترکیب آکریل (بخش صورتی دست دندان « لثه پروتز ») و آلیاژ فلزی که بخش عمده آن ازکرم و کبالت تشکیل شده است ، هستند . می شود.

شما می توانید قبل از مراجعه حضوری , برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با دندانسازی ماندگار در اندیشه از طریق فرم “تماس با ما ” و یا شماره 09120288817 تماس حاصل فرمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه، نمایندگی بوتان در اندیشه

دنداسازی ماندگار با بیش از 5 سال سابقه در مجموعه‌ ای منسجم، دانش محور و سلامت مدار، مجهز به پیشرفته‌ ترین تکنولوژی ‌های روز دنیا با الگویی نوین در ارائه خدمات ساخت پروتز مصنوعی، ساخت نیم فک، ساخت لثه نرم و کروم کبالت مفتخر است با بیش از 50 دندانپزشکی معتبر در تهران، اندیشه و شهریار قرارداد بسته است و آماده همکاری با شماست

ارتباط با دندانسازی ماندگار


تلفن: 09120288817
پست الکترونیک:dandansazimandegar@gmail.com
آدرس: تهران، اندیشه فاز یک، خیابان هشتم غربی پاساژ ماهان، پلاک 134، دندانسازی ماندگار

آمار بازدید


آخرین مقالات دندانسازی ماندگار